Apie TPMS jutiklius

TPMS jutikliai, taip pat žinomi kaip padangų slėgio stebėjimo sistemos jutikliai, yra maži prietaisai, kurie montuojami į automobilio ratlankį ir naudojami slėgio stebėjimui. Jie tapo standartiniu automobilių funkcijų elementu ir yra vienas iš saugumo elementų, padedantis vairuotojams išlikti saugiems kelyje. 

Kaip veikia TPMS jutikliai? 

TPMS jutikliai susideda iš dviejų pagrindinių komponentų: jutiklio ir siųstuvo. Jutiklis yra įmontuojamas į ratlankį ir matuoja slėgį padangos viduje. Siųstuvas tada siunčia šią informaciją į automobilio borto kompiuterį, kuris atvaizduoja padangų slėgį prietaiso skydelyje. 

Yra du TPMS jutiklių tipai: tiesioginis ir netiesioginis. Tiesioginiai TPMS jutikliai naudoja slėgio jutiklius padangos viduje, kad matuotų oro slėgį ir siųstų šią informaciją į automobilio kompiuterį. Netiesioginiai TPMS jutikliai, naudoja automobilio antiblokuojamųjų stabdžių sistemą (ABS), kad stebėtų kiekvieno rato greitį. Jei vienas ratas sukasi greičiau nei kiti, tai gali reikšti, kad padanga yra nepakankamai pripūsta, ir sistema apie tai praneš vairuotojui.

Kodėl svarbu užtikrinti tinkamą oro slėgį padangose?

TPMS jutikliai yra vienas iš saugumo elemento, nes vairuojant su nepakankamai pripūsta padanga gali kilti papildomų rizikų. Dėl nepakankamai pripūstos padangos gali padidėti degalų sąnaudos, sutrumpėja padangų tarnavimo laikas ir padidina padangos sprogimo riziką. Be to, per mažas slėgis gali paveikti automobilio valdymą ir stabilumą, kas gali būti ypač pavojinga avarinėse situacijose.

Stebint padangų slėgį ir pranešant vairuotojui apie problemą, TPMS jutikliai gali padėti vairuotojams tinkamai prižiūrėti padangas ir išlikti saugiems kelyje. Be to, jie gali sutaupyti vairuotojams pinigų ilgalaikėje perspektyvoje, mažindami poreikį brangiems padangų keitimams ir pagerindami degalų sąnaudas.
 

Loading...
Profesionali konsultacija