Kaip prailginti padangų tarnavimo laiką

Padangų priežiūra yra svarbi transporto priemonės saugos dalis, kuri dažnai yra pamiršta. Tinkama padangų priežiūra gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų ir užtikrinti, kad jūs ir jūsų keleiviai keliausite saugiai. Štai keli patarimai, kaip prižiūrėti savo padangas ir užtikrinti ilgą jų tarnavimą bei saugumą kelyje.

PADANGŲ SLĖGIS

Tinkamas slėgis padangose pailgins jūsų padangų tinkamumo eksploatuoti laiką, pagerins transporto priemonės manveringumą, o degalų sąnaudos bus kur kas ekonomiškesnės.

Reguliariai tikrinkite slėgį ir laikykitės savo automobilio gamintojo rekomendacijų. Tinkamas padangų pripūtimo slėgis užtikrina efektyviausią padangos protektoriaus sukibimą su kelio danga.

Dėl nepakankamai pripūstų padangų suprastėja automobilio stabilumas kelyje, ypač posūkyje, ir pailgėja stabdymo atstumas.

Be to, dėl per mažo slėgio padangose susidaro per didelis oro pasipriešinimas ir karščio sankaupos, todėl padidėja katastrofiškų gedimų rizika.

Dėl nepakankamai pripūstų padangų taip pat pirma laiko nusidėvi išoriniai padangų kraštai ir padidėja degalų sąnaudos.

Kur per didelis padangų slėgis – ten ir prastas padangų ir kelio dangos sukibimas, kuris tokiu atveju sukoncentruotas protektoriaus centre, o ne tolygiai per visą jo plotį.

Dėl šios priežasties centrinė sritis per visą perimetrą gerokai greičiau nusidėvi.

RATŲ SUVEDIMAS

Dėl netinkamo ratų suvedimo labai greitai ir netolygiai nusidėvi protektorius, dėl ko pablogėja bendroji transporto priemonės sauga ir valdymas kelyje. Trinktelėjimas į šaligatvį, smūgis į duobę arba greičio ribojimo slenkstį kelyje ir netgi per didelis vairo arba pakabos komponentų nusidėvėjimas – viskas gali pažeisti jūsų ratų suvedimą.

Tinkamas ratų ir padangų suvedimas ne tik užtikrins optimalų vairavimą, bet ir suteiks didesnį vairavimo komfortą. Svarbiausia – maksimaliai prailgins jūsų padangų tinkamumo eksploatuoti laiką.

Patikrinkime jūsų transporto priemonės suvedimą kas 10 000 km.

RATŲ BALANSAVIMAS

Patinka vibracija? Nelabai, jei kalbame apie ratus ir padangas, kurias galima išbalansuoti. Vairo virpėjimas (arba drebėjimas), kuris ypač jaučiamas važiuojant vidutiniu arba dideliu greičiu, gali reikšti ratų disbalansą.‍

Dėl to ne tik nekomfortiška vairuoti, bet ir pirma laiko nusidėvi pakaba, vairas ir vairo valdymo sistema, judančios dalys ir padangos.‍

Pajutus vienus iš šių požymių neatidėliodami kreipkitės į autoservisą turintį ratų balansavimo įrangą, kad jūsų ratai suktųsi nepriekaištingai.

PADANGŲ SUKEITIMAS

Padangų sukeitimas – tai praktika, kai priekinės automobilio padangos reguliariais laiko intervalais sukeičiamos su užpakalinėmis. Pagrindinė padangų sukeitimo vietomis esmė – pailginti padangų eksploatavimo laiką.‍

Priekinės transporto priemonės padangos atlieka kelias skirtingas funkcijas. Kartu su užpakalinėmis padangomis per tiesioginį sąlytį su kelio danga jos užtikrina sukibimo trauką. Be to, priekinės padangos taip pat turi reaguoti ir į valdymo komandas, pagal kurias keičia transporto priemonės pagreitį viena ar kita kryptimi. Tokios nuolatinės trinties pasekmė – pamažu nykstantis protektorius.‍ Paprastai kalbant, automobiliui judant, priekinės padangos dėvisi labiau negu užpakalinės.‍

Kad priekinės padangos nesidėvėtų greičiau negu užpakalinės, kas maždaug 10 000 km padangas reikia sukeisti vietomis.‍ Visgi, ne visada sukeitimas vietomis yra gera praktika, ypač jei priekinės padangos yra pernelyg nusidėvėjusios (nes jos bus sukeistos su užpakalinėmis). To priežastys gali būti tokios: 

  • iš dalies nusidėvėjusias padangas galima greičiau pradurti, ypač drėgnomis oro sąlygomis;

  • dėl subliuškusios priekinės padangos atsiranda nepakankamo valdomumo efektas, kurį vis tik lengviau sukontroliuoti negu pernelyg jautrus valdomumas (efektas, atsirandantis subliuškus užpakalinei padangai). Jei padanga išsileidžia staiga ir tai nutinka automobilio priekyje, transporto priemonę suvaldyti yra lengviau.
Kad valdomumas ir stabilumas būtų geresni, rekomenduojama „geriausias“ padangas visada montuoti automobilio gale. Ir visiškai nesvarbu, ar transporto priemonės varoma priekiniais, ar galiniais ratais.

Dėl šios priežasties padangų sukeitimas negali būti rekomenduojamas visada ir visomis aplinkybėmis. Prieš sukeisdami padangas vietomis, apsilankykite pas mus – mes galėsime jums patarti, kaip tai padaryti tinkamai.

Loading...
Profesionali konsultacija