Kas yra padangos greičio indeksas?

Kai reikia įsigyti naujų padangų savo automobiliui, svarbu atsižvelgti į įvairius veiksnius, kad būtų užtikrinta, jog pasirinkote tinkamas padangas savo poreikiams. Vienas iš svarbiausių faktorių yra padangos greičio indeksas. Šis indeksas nurodo maksimalų greitį, kuriuo padanga gali būti saugiai eksplotuojama. Šiame straipsnyje aptarsime padangos greičio indekso svarbą, kaip nustatyti rekomenduojamą greičio indeksą Jūsų automobiliui, ką reiškia, jei perkate padangas su mažesniu arba didesniu greičio indeksu nei rekomenduojama.

Koks yra žymėjimas?

Padangos greičio indekso pažymėjimas yra raidė, kuri identifikuoja maksimalų greitį, kuriuo padanga gali saugiai veikti. Raidė atitinka tam tikrą greičio ribą, kuri buvo nustatytas padangų pramonės. Šie maksimalaus greičio indeksai yra paremti laboratoriniais testais, kurie vertina padangos gebėjimą saugiai veikti tam tikru greičiu. Kuo aukštesnis greičio indeksas, tuo didesniu greičiu Jūs galite saugiai važiuoti.

Greitčio indeksai yra nurodomi vienu raidės kodu, kuris yra išspaustas ant padangos šono šalia padangos išmatavimo bei APKROVOS INDEKSO.

Galimi greičio indeksai ir jų greičio riba km/h:

A1 5km/h
A2 10km/h
A3 15km/h
A4 20km/h
A5 25km/h
A6 30km/h
A8 40km/h
B 50km/h
C 60km/h
D 65km/h
E 70km/h
F 80km/h
G 90km/h
J 100km/h

K 110km/h
L 120km/h
M 130km/h
N 140km/h
P 150km/h
Q 160km/h
R 170km/h
S 180 km/h
T 190 km/h
U 200 km/h
H 210 km/h
V 240 km/h
W 270 km/h
Y 300 km/h

Rekomenduojamas greičio indeksas

Rekomenduojamas greičio indeksas jūsų automobiliui dažniausiai randamas jūsų automobilio knygoje (vadove) arba ant padangų informacinio užrašo, esančio kairėje vairuotojo durų statremsčio arba ant degalų dangtelio vidinės pusės. Svarbu atkreipti dėmesį, kad rekomenduojamas greičio indeksas gali skirtis priekinėms ir galinėms padangoms, todėl tam tikriems automobilių modeliams reikia patikrinti abu.

Jei negalite rasti šios informacijos savo automobilio savininko vadove arba ant padangų informacinio užrašo, taip pat galite susisiekti su padangų specialistu arba automobilio gamintojo atstovu kad gautumėte pagalbą.

Ar galiu pirkti padangas su mažesniu greičio indeksu?

Nors techniškai įmanoma įsigyti padangas su mažesniu greičio indeksu nei priklauso jūsų automobiliui, bet tai nerekomenduojama. Tai gali turėti rimtų saugumo pasekmių, nes padanga gali nepajėgti tvarkingai veikti esant didesniems greičiams, kuriuos gali pasiekti jūsų automobilis. Be to, naudojant padangas su mažesniu greičio indeksu, galite prarasti teisę į garantiją.

Jei vis tiek norite naudoti padangas su mažesniu greičio indeksu, turite žinoti, kad jos gali greičiau nusidėvėti ir kad jos gali neveikti gerai esant avarinei situacijai. Taip pat turite rūpestingai važiuoti mažesniu greičiu, kad padangos neperkaistų.

Ar galiu pirkti padangas su didesniu greičio Indeksu?

Nors techniškai įmanoma įsigyti padangas su didesniu greičio indeksu nei rekomenduojama jūsų automobiliui, tai nėra praktiška, nebent reguliariai važiuojate dideliais greičiais. Naudojant padangas su didesniu greičio indeksu nei priklauso nesuteikia jokių apčiuopiamų pranašumų, susijusių su našumu ar saugumu. Ir dar dažniausiai to paties modelio ir dydžio padangos su didesniu greičio indeksu yra brangesnės. 

Kai kuriuose atvejuose, naudojant padangas su didesniu greičio indeksu, gali sumažėti padangos tarnavimo laikas arba sumažėti degalų naudojimas. 

Kodėl tai yra svarbu?

Greičio indekso pažymėjimas yra svarbus veiksnys, kurį reikia atsižvelgti renkantis naujas padangas jūsų automobiliui. Greičio indeksas nurodo maksimalų greitį, kuriuo padanga gali saugiai veikti. Naudojant padangas su kitokiu greičio indeksu nei rekomenduojama, tai gali turėti rimtų saugumo pasekmių ir galite prarasti teisę į automobilio garantiją.

Pasirenkant padangas, taip pat svarbu atsižvelgti į kitus faktorius, tokius kaip dydis, važiavimo būdas ir klimato sąlygos, kuriomis važiuosite. Visi šie veiksniai atliks svarbų vaidmenį nusprendžiant, kurios padangos geriausiai tinka jūsų automobiliui ir jūsų važiavimo poreikiams.

Galiausiai, investuodami į tinkamas padangas savo automobiliui, svarbu užtikrinti saugų važiavimą kelyje. Būtinai susipažinkite su savo automobilio savininko vadovu arba konsultuokitės su kvalifikuotu padangų profesionalu, jei turite klausimų arba abejonių dėl tinkamų padangų pasirinkimo jūsų automobiliui.

Apibendrinant, kai renkantis naujas padangas savo automobiliui, svarbu atkreipti dėmesį į greičio indekso pažymėjimą, kad būtų pasirinktos tinkamos padangos jūsų poreikiams. Greičio indeksas nurodo maksimalų greitį, kuriuo padanga gali saugiai veikti, o naudojant padangas su kitokiu greičio indeksu nei rekomenduojama, tai gali turėti rimtų saugumo pasekmių ir galite prarasti teisę į automobilio garantiją.

Renkantis padangas, svarbu atsižvelgti į kitus veiksnius, tokius kaip dydis, važiavimo būdas ir klimato sąlygos, kuriomis važiuosite. Be to, rekomenduojame susipažinti su savo automobilio savininko vadovu arba konsultuotis su kvalifikuotu padangų profesionalu, jei turite klausimų arba abejonių dėl tinkamų padangų pasirinkimo jūsų automobiliui.

Galų gale, svarbu investuoti į tinkamas padangas savo automobiliui, kad būtų užtikrintas saugus važiavimas kelyje. Būkite atsargūs ir rūpestingi renkantis naujas padangas, kad jūsų važiavimas būtų saugus ir patikimas.
 

Loading...
Profesionali konsultacija