Padangų žymėjimas

NAUJASIS PADANGŲ ŽENKLINIMO REGLAMENTAS

ES REGLAMENTAS Nr. 2020/740 PRADĖTAS TAIKYTI NUO 2021 M. GEGUŽĖS 1 D.

Padangų gamintojai nuolat tobulina technologijas, kad pagerintų savo gaminių veikimą. Jų mokslininkai ir inžinieriai glaudžiai bendradarbiavo su Europos institucijomis atnaujindami padangų etiketę, taip siekdami skatinti naujoves šioje pramonės srityje ir kartu padėti klientams priimti kompetentingus sprendimus renkantis padangas.

Padangų etikete siekiama padėti vartotojams priimti informacija pagrįstus sprendimus dėl pirkimo, sudarant sąlygas lengviau palyginti skirtingomis savybėmis, kurios turi įtakos degalų naudojimo efektyvumui ir saugumui, pasižyminčias padangas. Pradėjus naudoti naująją ES padangų etiketę, daugelis padangos veikimo aspektų taps aiškesni, o paskelbus naujas gaires, tiek vartotojai, tiek profesionalūs naudotojai internete galės rasti išsamesnės informacijos, kuri padės lengviau priimti tinkamus sprendimus.

Prieš pradėdami tiekti padangą rinkai, padangų tiekėjai turi pateikti atitinkamą informaciją apie gaminį EPREL duomenų bazėje.

QR kodas

Nuskaičius QR kodą, galima pasiekti ES gaminių duomenų bazės (EPREL) viešąją dalį ir rasti išsamesnės informacijos apie gaminį

Padangų tipo žymuo

Kiekvienoje padangos etiketėje yra unikalus identifikatorius – padangos tipo žymuo.

Degalų naudojimo efektyvumas

5 klasių, vertinimas nuo A (geriausias efektyvumas) iki E (mažiausias efektyvumas)

Sukibimas su šlapia danga

5 klasių, vertinimas nuo A (geriausias sukibimas) iki E (mažiausias sukibimas)

Išorinis riedėjimo triukšmas:

Vertinimas nuo A (mažiausias triukšmas) iki C (didžiausias triukšmas).

Ar padanga pritaikyta sniegui?

Tik tada, kai taikytina: padanga suprojektuota kaip „su sniegu sukimbanti“ padanga pagal reglamentą UNECER117 (3PMSF piktograma - trijų viršukalnių su snaige ženklinimas)

Ar padanga pritaikyta ledaui?

Tik tada, kai taikytina: nauja sukibimo su ledu piktograma nurodoma, kad padanga atitinka minimalias sukibimo su ledu rodiklio vertes (pagal ISO 19447 standartą)

 

Senas ir naujas: ES padangų ženklinimo palyginimas

ES padangų ženklinimui ir efektyvumo klasėms sukurtas naujas dizainas ir atlikti tam tikri pakeitimai dėl naujai suformuotos skalės. Ankstesnis standartinis ženklinimas nurodė tik padangų klases, susijusias su pasipriešinimu riedėjimui, sukibimu su šlapia danga ir išoriniu riedėjimo triukšmu. Naujasis ES padangų ženklinimas suteikia papildomos informacijos apie padangų savybes važiuojant sniego ir ledo sąlygomis. Sukibimo su šlapia danga ir pasipriešinimo riedėjimui ženklinimo klasių skalė dabar apima 5, o ne 7 klases – jos žymimos raidėmis nuo A iki E.

Ankstesnis ženklinimas
1222/2009

Naujasis ženklinimas
2020/740

 

Loading...
Profesionali konsultacija