RunFlat padangos

“RunFlat” padangos yra suprojektuotos išlaikyti savo struktūrinį vientisumą ir toliau veikti ribotą atstumą po to, kai jos būna pradurtos ar prarado slėgį, suteikdamos vairuotojui galimybę pasiekti saugią vietą ar servisą, o ne likti stovėti kelyje laukiant pagalbos ar keičiant ratą.

“RunFlat” padangų tipai

“RunFlat” padangos gali būti suskirstytos į dvi pagrindines kategorijas:

Beorės padangos

Beorės RunFlat padangos yra dažniausiai naudojamas tipas. Jos turi sustiprintas šonines sienas, kurios gali išlaikyti automobilio svorį net tada, kai padanga yra nuleista. Šis dizainas leidžia padangai išlaikyti savo formą ir veikti po pradūrimo ir oro netekimo, leidžiant vairuotojui tęsti saugiai kelionę iki 80 kilometrų atstumu, neviršijant 80 km/val greičio.

Užsisandarinančios padangos

Užsisandarinančios  “RunFlat” padangos turi papildomą sluoksnį padangoje, kuris yra pagamintas iš sandarinimo medžiagos, kuris gali akimirksniu užtaisyti iki 5 mm skersmens pradūrimą. Šio tipo “RunFlat” padanga gali toliau veikti, lyg nieko nebūtų atsitikę, priklausomai nuo pradūrimo dydžio ir vietos. Tačiau dideli įpjovimai ar pradūrimai šoninėje padangos dalyje.

Kuo “RunFlat” skiriasi nuo įprastų padangų?

Privalumai:

 1. Saugumas - didžiausias “RunFlat” padangų privalumas yra padidėjęs saugumas. Pradūrus padangą, vairuotojas nepraranda automobilio kontrolės, todėl mažinama avarijų rizika. Be to, nereikia keisti padangos potencialiai pavojingoje vietoje.
 2. Patogumas - “RunFlat” padangos sutaupo vairuotojui poreikį nedelsiant keisti padangą. Jūs galite tęsti kelionę ar rasti saugią, patogią vietą pagalbos iškvietimui.

Trūkumai:

 1. Kaina - “RunFlat” padangos yra brangesnės nei standartinės padangos, tiek pradinės kainos, tiek keitimo kainos požiūriu. Be to, jos greičiau nusidėvi, todėl reikalauja dažnesnio keitimo.
 2. Važiavimo komfortas - “RunFlat” padangos turi standesnius šoninius kordus, kurie sumažina važiavimo komfortą, nes jos dažniau perduoda skleidžiamą triukšmą ir kietumą į automobilio saloną.
 3. Prieinamumas - ne visose padangų parduotuvėse yra “RunFlat” padangų, todėl kartais gali būti sunku rasti atitinkamą pakeitimą.
 4. Kaštai - “RunFlat” tipo padangos dažniausiai nebegali būti remontuojamos. Jos turi būti keičiamos naujomis.

Kurie automobilių gamintojai naudoja “RunFlat” padangas?

 • BMW yra viena iš labiausiai “RunFlat” technologijas naudojančių kompanijų, standartiškai dauguma jos modelių yra aprūpinti su šiomis padangomis.
 • Mercedes-Benz kai kurie modeliai, pavyzdžiui, E klasė ir S klasė, turi “RunFlat” padangas.
 • Mini Cooper taip pat dažnai būna aprūpintas su šiomis padangomis standartinėje įrangoje.

Ar galima naudoti “RunFlat” tipo padangas visiems automobiliams?

Taip, galima naudoti šio tipo padangas bet kokiam automobiliui, tačiau būtina atsižvelgti į keletą svarbių aspektų:

 • Būtina padangų slėgio stebėjimo sistema (TPMS) - jei svarstote apie šias padangas, jūsų automobilyje turėtų būti TPMS. Ši sistema įspėja jus, kai padangų slėgis kinta, kas yra labai svarbu naudojant šio tipo padangas, nes jos gali prarasti slėgį, bet vizualiai atrodyti nenuleistos.
 • Rekomenduojama keisti visas keturias padangas -  siekiant užtikrinti vienodą elgseną ir našumą.
 • Gali prireikti vairo sistemos derinimo - automobiliai, gamykloje aprūpinti “RunFlat” padangomis, dažnai turi specialiai suderintą vairo sistemą, kad galėtų prisitaikyti prie sustiprintų “RunFlat” padangų šoninių sienelių. Jei jūsų automobiliui nebuvo numatytas “RunFlat” padangų naudojimas, tai gali paveikti automobilio komfortą ir valdymą.

Nors ir galima naudoti “RunFlat” padangas daugumai transporto priemonių atsižvelgiant į anksčiau išvardintus veiksnius. Esant abejonėms, visada geriau pasitarti su patikimu padangų prekybininku arba jūsų transporto priemonės gamintoju prieš priimant sprendimą.

Kokius žymėjimus naudoja skirtingi gamintojai?

 • Continental – SSR
 • Dunlop – DSST or ROF
 • Goodyear – ROF or EMT
 • Bridgestone – RFT, RSC or ROF
 • Michelin – ZP
 • Hankook – HRS or B
 • Pirelli – RSC
 • Yokohama - ZPS

Kada šios padangos jums padės?

Įsivaizduokite vairuojate automobilį magistrale vėlyvą vakarą, ir jūsų padanga pažeidžiama. Vietoj to, kad būtumėte priversti sustoti greitkelio šalikelėje norėdami pakeisti padangą, “RunFlat” technologija leistų jums tęsti vairavimą, kol pasiektumėte saugią vietą ar artimiausią servisą. Kad padanga prarado slėgį jus informuoti TPMS davikliai..

Arba intensyviam miesto eisme, staigus padangos nuleidimas gali sukelti avariją, o su “RunFlat” padangomis, galite išlaikyti automobilio kontrolę ir rasti patogią vietą padangos keitimui, nepertraukiant eismo srauto.

Galima teigti, kad “RunFlat” padangos suteikia reikšmingą saugumo privalumą, leisdamos vairuotojui išlaikyti kontrolę ir tęsti kelionę po pradūrimo. Tačiau šie privalumai yra su tam tikrais kompromisais kalbant apie kainą, komfortą ir prieinamumą. Todėl pasirinkimas tarp “RunFlat” ar standartinių padangų priklauso nuo kiekvieno vairuotojo prioritetų ir vairavimo įpročių.

Svarbu prisiminti, kad “RunFlat” padangos nėra nepažeidžiamos. Nors jos gali suteikti papildomą saugumą esant padangos pradūrimui, jos nėra skirtos ilgalaikiam naudojimui po šio įvykio. Vairavimas su nuleista RunFlat padanga didesnį atstumą ar didesniu greičiu nei rekomenduojama, mažina saugumą ir gali pakenkt tieki padangai ar net pačiam ratui.

Be to, “RunFlat” padangas visada reikėtų naudoti kartu su padangų slėgio stebėjimo sistema (TPMS). Kadangi jos gali išlaikyti automobilio svorį net ir praradus slėgį, išorėje gali būti sunku pastebėti, ar padanga yra pažeista. TPMS įspės vairuotoją apie padangų slėgio pokyčius, užtikrindamas, kad bet koks pradūrimas būtų pastebėtas ir laiku išspręstas.

Kokia “RunFlat” padangų ateitis?

Nors “RunFlat” padangos nėra be trūkumų, technologijos tobulinimas toliau gerina jų našumą ir komfortą. Gamintojai kuria naujus dizainus, bei naudoja naujas medžiagas, siekdami spręsti kietumo ir padangų tarnavimo laiko problemas, todėl “RunFlat” padangų trūkumai ateityje gali išnykti.

Sprendimas naudoti “RunFlat” padangas turėtų būti priimtas remiantis saugumo, patogumo, biudžeto ir komforto svarstymų balansu. Tiems vairuotojams, kurie vertina ramybę, žinodami, kad jie galės tęsti kelionę po pradūrimo, “RunFlat” padangos yra puikus pasirinkimas. Tiems, kurie prioritetą teikia važiavimo komfortui ir kainai, gali būti geriau rinktis tradicines padangas. Tad čia svarbu atsižvelgti į individualius poreikius ir pageidavimus.

Loading...
Profesionali konsultacija