Kaip tinkamai saugoti padangas namuose?

Tinkamai saugomos padangos gali žymiai prailginti jų tarnavimo laiką ir išlaikyti jų gamyklines savybes. Netinkamas saugojimas gali sukelti tokių problemų kaip slėgio praradimas, įtrūkimai ir deformacija. Nesvarbu, ar laikote padangas su ratlankiais, ar be jų, svarbu laikytis tinkamo laikymo praktikų. Šiame straipsnyje aprašysime šias praktikas, aptarsime skirtumus tarp padangų saugojimo su ir be ratlankių ir pabrėšime penkias didžiausias padangų laikymo klaidas, kurios gali pakenkti jūsų padangoms.

Geriausios padangų saugojimo praktikos 

  • Saugoti vėsioje ir sausoje vietoje: padangas reikėtų laikyti vėsioje, sausoje ir tamsioje vietoje, kad būtų išvengta karščio, drėgmės ir tiesioginių saulės spindulių, kurie gali palaipsniui sugadinti gumą.
  • Tinkama padėtis: padangas reikia laikyti teisingoje padėtyje, priklausomai nuo to, ar jos yra su ratlankiais.
    • Padangos su Ratlankiais (sumontuotos padangos): jas reikėtų laikyti statmenai, arba sukrautas viena ant kitos. Jei laikomos tiesiai, kartais jas reikėtų pasukti, kad išvengtumėte plokščių vietų. Niekada nekabinkite sumontuotų padangų, nes tai gali pakenkti padangų šonams.
    • Padangos be ratlankių (nesumontuotos padangos): jas reikėtų laikyti sukrautas horizontaliai arba stovinčias tiesiai, bet nekabinti. Svarbu jas periodiškai pasukti, kad pasiskirstytų svoris ir nesusiformuotų plokščios vietos.
  • Naudoti padangų maišus: jei laikote padangas ne tamsioje vietoje, tai uždenkite savo padangas hermetiškais plastikiniais maišeliais ar specialiais padangų maišeliais, kad apsaugotumėte jas nuo ozono ir UV spinduliuotės, kurie gali sukelti įtrūkimus ir išsikorėjimą.
  • Vengti kontakto su chemikalais: padangos gali būti jautrios tam tikriems chemikalams, įskaitant benziną, aliejų ir tepalą. Laikykite padangas atokiau nuo tokių medžiagų, kad išvengtumėte cheminių padangos pažeidimų.
  • Nuvalyti prieš saugojant: prieš saugodami padangas, nuvalykite jas muilu ir vandeniu, kad pašalintumėte stabdžių dulkes, purvą ir nešvarumus. Leiskite joms visiškai išdžiūti, kad išvengtumėte drėgmės pažeidimų.

5 Didžiausios padangų saugojimo klaidos

  • Saugojimas tiesioginėje saulės šviesoje ar karštyje: saulės spinduliuotės poveikis gali sukelti UV pažeidimus, o karštis gali pagreitinti gumos susiskaidymo tempą. Abu šie veiksniai gali sukelti įtrūkimus ir praradimą padangų vientisumo.
  • Padangų nevalymas prieš saugojimą: padangų saugojimas nevalant jų prieš sandėliavimą gali sukelti padangos gumos įtrūkimus ir senejimą, nes ant jos gali būti likusių kenksmingų cheminių medžiagų ar nafot produktų likučių.
  • Saugojimas šalia ozoną gaminančios įrangos: elektriniai varikliai, krosnys ir nuotekų siurbliai gali skleisti ozoną, kuris gali sugadinti padangų gumos mišinį. Įsitikinkite, kad padangos yra laikomos toli nuo tokios įrangos.
  • Neteisinga padėtis: kaip jau minėta, padėtis priklauso nuo to, ar padangos yra su ratlankiais, ar be jų. Neteisinga padėtis gali sukelti deformaciją arba plokščias vietas.
  • Nenaudojant padangų maišų: nenaudojant padangų maišų, padangos tampa pažeidžiamos dulkėms, drėgmei ir šviesai, visi šie veiksniai gali prisidėti prie per ankstyvo senėjimo.

Išvados

Padangų saugojimas gali atrodyti paprastas, bet jei norite išlaikyti padangų savybes ir jų ilgaamžiškumą, reikia apsvarstyti daugybę dalykų. Valykite jas , laikykite jas tinkamoje vietoje, venkite kontakto su kenksmingomis medžiagomis, teisingai jas padėkite ir naudokite padangų maišus. Sekdami šias praktikas ir vengdami dažnų klaidų, galite užtikrinti, kad jūsų padangos bus puikioje būklėje, kai ateis laikas jas vėl uždėti ant automobilio.

Loading...
Profesionali konsultacija