Žemo profilio padangos, ar verta?

Žemo profilio padangos yra dažnas padangų tipas, kurį galima rasti daugelyje šiuolaikinių transporto priemonių ypač vasaros sezono metu. Jų elegantiškas dizainas daro jas patraukliomis transporto priemonių savininkams, norintiems optimizuoti savo automobilio išvaizdą ir valdymą. Tačiau, kaip ir bet kurios automobilio dalys, jos turi savo privalumų ir trūkumų.

Kas yra žemo profilio padangos?

Padangos 'profilis' nurodo jos santykį, kuris yra padangos šoninės dalies (kordo) aukštis kaip procentinė % dalis nuo jos pločio. Žemo profilio padanga, todėl, turi mažesnį šoninės dalies aukštį palyginti su jos pločiu. Šis mažesnis profilio santykis paprastai lemia didesnį protektorius plotį  ir mažesnį šoninį (kordo) plotį, kuris suteikia padangai ne tik būdingą sportišką ir aerodinamišką išvaizdą, bet stabilumą sportiškesniam (aštresniam) vairavimui.

Pavyzdžiui populiari padanga 255/35 R20. Jos plotis yra 255 mm, aukštis apskaičiuojamas 255*35(%) = 89.25 mm aukštis nuo padangos krašto iki protektoriaus. 

Žemo profilio padangos dažnai pažymimos mažesniu antruoju skaičiumi padangos dydžio aprašyme. Pavyzdžiui, padangos dydyje 235/35 R19, '35' yra aukščio santykis nuo pločio. Kuo mažesnis šis skaičius, tuo mažesnis padangos profilis.

Kodėl rinktis žemo profilio padangas?

Norint pagerinti valdymą ir automobilio reagavimą

Žemo profilio padangų platesnis protektoriaus plotis ir sumažėjęs šoninės dalies (kordo) lankstumas leidžia geriau prisitaikyti prie kelio, tikslesnį vairavimo atsaką į jūsų kiekvieną vairo užduotį ir geresnį bendrą valdymą. Tai daro jas pirminiu pasirinkimu automobiliams su kuriais norite važiuoti “sportiškai”.

Estetikai

Žemo profilio padangos turi šiuolaikišką, elegantišką išvaizdą, kuri daugeliui vairuotojų patinka. Jos gali pagerinti transporto priemonės estetinį patrauklumą, suteikdamos sportiškesnę, agresyvesnę laikyseną. Taip pat naudojant žemo profilio padangas labai “išryškėja” ratlankiai. 

Kokie žemo profilio padangų trūkumai?

  1. Komfortas važiuojant: žemo profilio padangos gali sukelti kietesnį važiavimą, nes padanga visus kelio nelygumus perduoda pakabai ir amortizacijai.
  2. Pavojus pažeisti: siauresnė šoninė padangos dalis (kordas) dėl savo žemumo labiau pažeidžiama nuo duobučių ar bordiūrų.
  3. Kaina: paprastai žemo profilio padangos yra brangesnės nei jų aukšto profilio atitikmenys, ir jas gali tekti keisti dažniau dėl galimo pažeidimo ar nusidėvėjimo.
  4. Remontas: dėl to kad žemo profilio padangos “sugeria” mažiau važiuojamosios dalies nelygumų ir labiau viską perduoda automobilio pakabai bei amortizacijai, todėl pakabos remontas gali tapti tankesnis nei įprastai.

Populiarūs prekės ženklai ir modeliai

Yra keletas prekių ženklų, žinomų dėl savo kokybiškų mažo profilio padangų, įskaitant:

  1. Michelin - žinomas dėl savo aukštos kokybės padangų, Michelin siūlo tokius modelius kaip 'Pilot Sport 4S', ultra-aukšto našumo padanga, tinkanti sportiniams automobiliams ir aukštos kokybės sedanams.
  2. Pirelli - 'P Zero Sport' serija iš Pirelli yra populiarus pasirinkimas vairuotojams, ieškantiems mažo profilio padangų. Šios padangos sukurtos maksimaliam greičiui.
  3. Goodyear - ‘Eagle F1 Asymmetric 3’' pasižymi puikiu sukibimu tiek drėgnomis, tiek sausomis sąlygomis ir yra skirta sportiniams, aukšto galingumo automobiliams.
  4. Bridgestone - 'Potenza Sport' serija , žinoma dėl savo išskirtinio veikimo tiek sausomis, tiek drėgnomis sąlygomis, todėl ji yra populiari tarp sportinių ir galingų automobilių savininkų.

Baigiant, žemo profilio padangos yra puikus pasirinkimas vairuotojams, siekiantiems geresnio valdymo ir estetikos. Tačiau jos gali būti neidealios tiems, kurie daugiau vertina važiavimo komfortą ir kainos efektyvumą. Kaip ir bet kokių padangų pirkimo atveju, svarbu suprasti transporto priemonės valdytojo poreikius ir vairavimo sąlygas, kad būtų galima teisingai pasirinkti.

Loading...
Profesionali konsultacija